مزایای محصولات

اطفاء کلیه کلاسهای حریق:

دیگر نیازی به خریداری چند نوع کپسول ( آب، پودر، co2 و …) ندارید . یک سیلندر CAFS قادر است همه نوع حریقی را اطفا کند.

 

ظرفیت خروجی بالا:

به کمک طرز عملکرد بخصوص دستگاه و همچنین فشردگی مواد داخلی آن، سیستم کفس قادر است تا با همان ظرفیت اسمی، ظرفیت خروجی بالاتر تا ۱۰ الی ۲۰ برابر را تولید کرده و کار اطفا را انجام دهد. در نتیجه سیستم فوم هوای فشرده کفس، از لحاظ ظرفیتی به اندازه ۱۰ تا ۲۰ برابر هر سیستم خاموش کننده دیگر با همان ظرفیت اسمی می باشد که همین مورد انبساط حجمی بالا، مدت زمان اطفایی بالا را نیز در به دنبال دارد که مزیتی مهم در میان سیستم های اطفا حریق به شمار می رود.

 

طول پرتاب بسیار بالا:

در مقایسه با سیلندر های معمولی که پرتابی بین ۱ تا ۵ متر دارند، سیلندر CAFS تا ۲۲ متر پرتاب مواد دارد. این یعنی فاصله ایمن از حریق هنگام اطفا. نکته حائز اهمیت در این مورد عدم استفاده از برق و پمپ در این دستگاه ها است. از این رو که اولین اقدام ایمنی در حادثه های این چنینی قطع برق است و در نتیجه آن از کار افتادن تمام سیستم هایی که با برق کار میکنند. سیستم CAFS نیاز به هیچگونه برق ندارد.

 

چسبندگی و برگشت ناپذیری:

مواد اطفایی در تکنولوژی CAFS خاصیت چسبندگی به سطوح مختلف عمودی، افقی و زیر سقف ها را دارد (روی سطوح مختلف مانند بتن، شیشه، دیواره مخازن و …). با این ویژگی قادر هستید مانع گسترش حریق به سطوحی که در معرض حریق قرار دارند شوید. همچنین فوم سیستم فوم هوای فشرده با خاصیت چسبندگی و یکپارچگی بالایی که دارد باعث می شود اکسیژن به ماده سوختنی نرسیده، در نتیجه از شعله وری مجدد جلوگیری می کند.

 

عدم آلایندگی:

سیستم CAFS آلودگی پس از اطفا ندارد؛ زیرا تمام مواد اطفایی، پس از مدتی خود به خود تبخیر شده و هیچگونه اثری از خود به جای نمی گذارد. همچنین مواد به کار رفته در محصولات ایمن صنعت تماما زیست دوست و سازگار با محیط زیست هستند.

 

صرفه اقتصادی:

سیستم فوم هوای فشرده CAFS به علت افزایش حجم بالایی که دارد، تا ۲۰ برابر سیستم های دیگر ظرفیت اطفایی دارند. همچنین نیازی به پمپ و برق و منبع آب نیست زیرا CAFS هم بدون پمپ و برق کار می کند و هم نیازی به تامین آب جداگانه ندارد چون با آب بسیار کمی کار اطفا را انجام می دهد که در پی آن صرفه جویی در هزینه خرید، تعمیر و نگه داری تجهیزاتی نظیر پمپ، منبع آب، لوله کشی ها و … را به دنبال دارد .

 

حذف واکنش های زنجیره ای سوختن:

یکی از شاخصه ها و مزیت های محصولات E-men، حذف واکنش های زنجیره ای سوخت است.

اغلب محصولات رایج در بازار با تکیه بر حذف یکی از اضلاع مثلث آتش نسبت به اطفاء اقدام می نمایند اما محصولات E-men با جلوگیری از رسیدن اکسیژن (خفه کردن آتش)، سرد کردن حریق ، پوشش کامل مواد سوختنی و پیشگیری از سرایت حریق، کلیه اضلاع مثلث آتش را به صورت همزمان از بین می برد.

 

قدرت اطفایی بسیار بالا:

با توجه به مزیت های ذکر شده در بالا و مزیت های دیگر، سیستم CAFS قدرت بسیار بالا و سرعت بسیار بالایی در خاموش کردن آتش دارد. باید توجه شود که سرعت در اطفا امری بسیار مهم می باشد. از طرفی خسارات جانی و مالی که آتش به جای میگذارد بعضا غیر قابل جبران می باشند. سیستم CAFS همچنین خسارات جانی و مالی را بسیار کاهش می دهد.

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش:

شرکت ایمن صنعت مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان را سر لوحه کار خود قرار داده و این طرز تفکر به نوعی خط مشی سازمان و تمامی پرسنل آن می باشد. به همین دلیل تمام محصولات این شرکت دارای گارانتی، کلاس آموزشی، تست و کنترل کیفیت دوره ای و دیگر خدمات رایگان می باشند.

 

لازم به ذکر است تکنولوژی CAFS در ظرفیت های مختلف با کاربری های مختلف توسط مهندسین و متخصصین شرکت ایمن صنعت قابل محاسبه، طراحی، تولید و اجرا می باشد.