چرا باید از سیستم CAFS برای اطفا حریق استفاده کرد؟

چرا باید از سیستم CAFS برای اطفا حریق استفاده کرد؟

چرا باید از سیستم CAFS برای اطفا حریق استفاده کرد؟

تنوع کف های ضد حریق آنقدر زیاد است که گاها حتی افراد حرفه ای نیز در تشخیص نوع حریق و استفاده از کف مناسب برای حریق دچار سردرگمی می شوند. این موضوع بخصوص در شرایطی که محیط غرق در آتش است و ماده های سوختنی از بیرون کاملا قابل تشخیص نیستند بیشتر احساس می شود.

اما با وجود سیستم فوم هوای فشرده ( CAFS) که چند سالی است وارد دنیای خاموش کننده ها شده است این مشکل به خوبی مدیریت و مرتفع شده است. یک سیستم با عملکرد بالا که تنها با بررسی موقعیت حریق و با توجه به سطح گستردگی و زبانه کشیدن حری می توان تنها با تغییر در درصد غلظت کف آن و از فواصل دورتر اقدام به کنترل و اطفا حریق نمود.

امروزه CAFS به یک ابزار قابل اعتماد، قدرتمند و بسیار تاثیر گذار در صنعت اطفا حریق تبدیل شده است و در تمامی حوزه های صنعتی و غیر صنعتی کاملا قابل استفاده و انواع حریق ها را به  راحتی کنترل می کند.

بر خلاف سایر سیستم ها و یا کپسول های اطفا حریق سیستم کفس به عنوان یک ابزار بسیار کاربردی و موثر توانسته برای انواع حریق ها راه حل ارائه دهد.

فوم کلاس A مورد استفاده در سیستم CAFS ساختار پوششی تمام حبابی از کف را تولید می کند که بصورت عمودی و افقی به دلیل داشتن حالت چسبندگی بسیار بالا تمامی سطح آتش را به خوبی مهار می کند. سیتم CAFS با استفاده از فوم کلاس A، هوای فشرده و درصد بسیار کمی از آب  می تواند با قدرت ۷ بار بیشتر و از فاصله تقریب ۲۰ متری کانون آتش را نشانه گیری کند.

ساختار حباب های سیستم فوم هوای فشرده به راحتی باعث چسبیدن به سازه های مختلف می شود و امکان برگشت پذیری آتش را غیر ممکن می کند. این کف می تواند تا مدت زمان زیادی رطوبت خود را حفظ کند و به همین دلیل در خنک کردن و کاهش دمای ماده سوختنی نقش زیادی دارد.

 در ضمن با رخنه در روزنه های مختلف اشیا در حال سوختن اجازه رسیدن هوا به ماده را به هیچ عنوان نخواهد داد تا آتش به راحتی قابل کنترل باشد به این شکل که مامور پس از خاموش کردن آتش می تواند به  راحتی به سمت جلو حرکت کند و نگران پشت سر خود دیگر نباشد.

کاربران سیستم CAFS به راحتی می توانند با این سیستم کار کنند و کار کردن با آن بسیار ساده است. ترکیب فوم یا محلول فوم، آب و هوای فشرده که با استفاده از سیلندرهایی انجام می شود می تواند متفاوت باشد و از به شدت غلیط تا حالت رقیق برای مبارزه با انواع حریق می توان آن را تنظیم کرد.

از محاسن کلیدی این نوع سیستم این است که تمامی انواع کلاس حریق را می توان بدون نیاز به نگرانی با این سیستم خاموش کرد.

سیستم کفس را می توان بصورت کپسول های مجزا، به صورت نصب ثابت در محل و یا بصورت سیار با استفاده از وسایل نقلیه مختلف در اختیار داشت.

از دیگر مزایای این سیستم می توان به کاهش نیروی انسانی برای اطفا حریق، ایمنی بالا به دلیل حفظ فاصله زیاد با حریق، ایجاد دید و شرایط تنفسی بسیار خوب به دلیل عدم تشکیل بخار و مه و دود، سرعت عمل بالا در اطفا حریق، عدم برگشت پذیری حریق،  امکان استفاده از آن توسط افراد عادی ولی آشنا به سیستم کفس، امکان احاطه کردن آتش و جلوگیری از پیشروی آتش، صرفه اقتصادی، جلوگیری از ایجاد خسارت های بیشتر، امکان شارژ و آماده سازی در کمترین زمان و توسط افراد مختلف و بسیاری دیگر از مزایا که توانسته انقلابی در صنعت خاموش کننده ها را ایجاد نماید.

شرکت ایمن سازان صنعت آیندگان با تکیه بر نیروی دانشی و متخصص خود توانسته ایران را به عنوان یکی از سه کشور صاحب این تکنولوژی پیشرفته به دنیا معرفی کند. این شرکت به عنوان صاحب امتیاز صنعت CAFS در ایران آماده همکاری و ارائه مشاوره تخصصی و تجهیز مکان ها و ارگان های مختلف با استفاده از سیستم پیشرفته CAFS در کمترین زمان و بدون حضور واسطه می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / ۵. تعداد رای: