مزایای محصولات

مزایای محصولات

مزایا محصولات

صرفه اقتصادی:

 • اغلب کپسول ها و سیستم های اطفاء حریق رایج و در دسترس به میزان ظرفیت مخزن (ظرفیت اسمی) در زمان تخلیه مواد اطفایی را خارج می کنند اما محصولات ایمن حجم خروجی ۱۰ برابر ظرفیت اسمی سیلندر دارند به عنوان مثال سیلندر ۵۰ لیتری بی باک با ظرفیت اسمی ۵۰ لیتر در زمان تخلیه بیش از ۵۵۰ لیتر مواد اطفایی تخلیه می نماید.
 • همچنین در اغلب سیستم های اطفایی، اپراتور پس از یک مرتبه استفاده ولو مختصر، می بایست نسبت به شارژ کپسول ها اقدام نماید، در حالیکه محصولات ایمن این قابلیت را دارند که هرچند بار و  متناسب با نیاز اپراتور مورد استفاده قرار گرفته و تا قطره آخر محلول اطفایی آنها قابل استفاده است.
 • به این نکته نیز باید توجه داشت که اغلب برای اطفاء کلاس های مختلف حریق از محصولات متفاوتی استفاده می شود مثلا برای حریق برق یک سیلندر، حریق مایعات سیلندر دیگر و برای جامدات نیز یک نوع سیلندر دیگر. در حالیکه محصولات ایمن برای اطفاء کلیه کلاسهای حریق بکار می روند در واقع با خرید یک محصول شرکت ایمن قادر به اطفا تمامی کلاس های حریق خواهید بود.

چسبندگی و برگشت ناپذیری:

 • در زمان حریق عموماً محل های غیرقابل دسترس زیادی برای اطفاء وجود دارند که همیشه دغدغه اپراتور (آتشنشان) است. مانند سقف­ها، سطوح شیبدار، حفره ها و زیر اجسامی مانند میز و صندلی و… . خاصیت چسبندگی محلول محصولات E-men به اپراتور امکان دسترسی به نقاط بیشتر و اطفاء سریع تر می دهد.
 • در اغلب آتش سوزی های پرخسارت، آتش نشان یا اپراتور موفق به اطفاء حریق میشوند اما از احتمال بازگشت حریق غافلند. در بسیاری از حریق هایی که به ویژه مواد سوختنی مایعات دارند، آتش پس از چند ثانیه از اطفا مجدد باز می گردد، اما خاصیت برگشت ناپذیری در محصولات E-men  منجر به رفع نگرانی اپراتور می شود.
 • خواص فوق به ما این امکان را میدهد تا با خیال راحت به سراغ حریق برویم. کافیست اطراف حریق و حتی اجسامی را که دچار حریق نشده اند را با لایه ای از مواد اطفایی E-men بپوشانیم و با این کار از اضافه شدن خوراک حریق و درنتیجه سرایت حریق پیشگیری نماییم.

طول پرتاب بسیار بالا:

 • دغدغه ای که همیشه همراه اپراتور است و البته که باعث نگرانی همه مهندسین صنعت اطفاء حریق نیز شده است، ضرورت نزدیک شدن اپراتور اطفاء حریق است. ما با ارتقاء ویژگی های مکانیکی محصولات توانسته ایم بدون نیاز به برق امکان شلیک اپراتور از فاصله ای بیش از ۲۰ متر به حریق را فراهم نماییم.

اطفاء کلیه کلاسهای حریق:

 • همان طور که در موضوع صرفه اقتصادی اشاره نموده ایم، محصولات E-men با تکنولوژی CAFS امکان اطفاء کلیه کلاس های حریق اعم از جامدات، مایعات، الکتریسیته و …. را داراست.

عدم آلایندگی:

 • به گواه تاییدیه (سلامت تولید) سازمان محیط زیست محصولات E-men با رعایت نکات ایمنی، بهداشت و مطابق بالاترین استانداردهای پیشگیری کننده، موفق به تولید محصولات اطفایی بدون آسیب به محیط زیست شده است.

حذف واکنش های زنجیره ای سوختن:

 • یکی از شاخصه ها و مزیت های محصولات E-men، حذف واکنش های زنجیره ای سوخت است.
 • اغلب محصولات رایج در بازار با تکیه بر حذف یکی از اضلاع مثلث آتش نسبت به اطفاء اقدام می نمایند اما محصولات E-men با جلوگیری از رسیدن اکسیژن (خفه کردن آتش)، سرد کردن حریق ، پوشش کامل مواد سوختنی و پیشگیری از سرایت حریق، کلیه اضلاع مثلث آتش را به صورت همزمان از بین می برد.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / ۵. تعداد رای: